TAKARÉKOSSÁGI VETÉLKEDŐ

1. március 16-án délután Takarékossági vetélkedőt tartottunk az alsó tagozatos tanulóknak. Osztályonként 4 fő vett részt a versenyen, akik 8 vegyes csapatban mérték össze tudásukat. Minden csapatba került egy első, egy második, egy harmadik és egy negyedik osztályos tanuló. 8 különböző feladatot kellett megoldaniuk 8 állomáson.

A feladatok között szerepelt: totó, szókereső, szólásos, közmondásos feladat, különbségkereső, pénzfelismerő feladat, puzzle, helyes, takarékos viselkedéshez kapcsolódó feladat. Egy feladatot kellett időre megoldaniuk a csapatoknak, a puzzle-t. A többire egységesen 7 percet kaptak.

A gyerekek nem mind ismerték egymást. Voltak olyan csapatok, akik az első feladattól kezdve jól együtt tudtak dolgozni. Voltak azonban olyanok is, akik csak félidőre rázódtak össze. Minden résztvevő egy könyvjelzőt kapott a verseny végén. A feladatok javítása utólag történt, az első 3 helyezett csapat tagjai oklevelet és jutalmat kaptak.

A verseny eredménye

1. helyezett: Gazdagok csapata

Penczu Botond 1.a

Pulugor Balázs Hunor 2.b