Folyamatos hidratálásra van szükségünk a nap folyamán, a fizikai és szellemi egészség megőrzéséhez, a cukros italok túlzott fogyasztása viszont már gyermekkorban is elhízáshoz és fogszuvasodáshoz vezethet.

Erre hívja fel a figyelmet az ország egyik legnagyobb iskolai-óvodai egészségvédő programja.

2010 óta évente, a víz világnapjához (márc. 22.) kapcsolódóan meghirdetésre kerül a HAPPY-hét, melyet a programhoz csatlakozó iskolák, óvodák önállóan, az OGYÉI által biztosított programelemek és segédanyagok felhasználásával valósítanak meg.

Iskolai keretek között a diákokkal minden tanórán beszélgettünk a vízivás fontosságáról, testnevelés órákon víz témájú sorverseny került megrendezésre. A I. emeleti aulában kiállítás is készült, a gyerekekkel közösen.

A hét utolsó napján a diákok és a tanárok kékbe öltözve, egy közös flash mobbal zárták a Happy hetet: