Beszámoló

I. és II. korcsoportos fiú labdarúgás

Az I. és II. korcsoportos gyerekeknek körzeti selejtezőt tartottunk Abán, a sportpályán. A tornát megelőző napokban esős, hűvös idők voltak, de a forduló napján az időjárás is jóra fordult, és a felállított pályákon zavartalanul rendeztük meg a tornákat.

A tornát a megnyitóval és a szabályok ismertetésével kezdtük.

Az I. korcsoportban sajnos csak két csapat versenyzett egymással: Aba és Mezőszilas. A gyerekek nagyon ügyesek voltak, jó volt látni a felnövekvő sportszerető gyerekek küzdelmét, izgatottságát.

A II. korcsoportos gyerekeknél nem csak a pálya mérete, hanem a futballtudás is nagyobb volt.

A tornán három csapat mérte össze tudását: Enying, Mezőszilas és a házigazda Aba.  Az első forduló alapján a tabella állása:

I. korcsoport:

I.  Aba

II. Mezőszilas

II. korcsoport:

I.  Aba

II. Mezőszilas

III. Enying

A visszavágóra áprilisban Mezőszilason kerül sor. A visszavágóra minden csapatnak eredményes felkészülést kívánok.

Aba, 2016. október 25.

Penczu Attila