foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Atilla Király Gimnázium és Általános Iskola Aba Sámuel Általános Iskolája

Főmenü

 

A 2020/2021-ES TANÉV PROGRAMJAI

 

SZEPTEMBER

Feladat, program

Felelősök

Tanévnyitó ünnepség az első osztályosoknak - szeptember 1.

Fábián Judit

elsős osztályfőnökök

Balesetvédelmi oktatás megszervezése diákoknak – szeptember 1.

osztályfőnökök, szaktanárok

Osztálytermek dekorálása-szeptember 1.

osztályfőnökök

ÖKO munkaterv egyeztetése, elfogadása

Fábián Judit

Banyó Sándor

A tanmenetek elkészítése, leadása-szeptember 7.

szaktanárok

Szülői értekezletek-szeptember 1-11.

Szülői értekezleten a fenntarthatóság témakörének érintése

osztályfőnökök

Az ózon világnapja- szeptember 18.

Borné Kovács Judit

Európai autómentes nap - szeptember 22.

Gyalogos és kerékpáros közlekedés népszerűsítése, és balesetmentes közlekedésre nevelés

dr. Varjúné Juhász Mária

Kutasiné Gyarmati Veronika

Nemzetközi hulladékgyűjtő világnap - szeptember 23.

Bogdán Edina

Bemeneti mérés a 6. és 8. évfolyamon a tanulók matematikai kompetenciájáról-szeptember 23-30.

Horváth Sándorné

dr. Varjúné Juhász Mária

 

Magyar Diáksport Napja-szeptember 25.

Bor József Dezső

Penczu Attila

Szociometriai mérés, helyzetelemzés elkészítése - szeptember 28.

osztályfőnökök

A Népmese Napja-szeptember 30.

Borné Kovács Judit

tanítók

Munkaközösségi megbeszélés – felső tagozat

szeptember 30.

dr. Varjúné Juhász Mária

Földszinti faliújság elkészítése: - alsó tagozat                                     

                                                         -felső tagozat

Mencigárné Schultz Marianna, Kalocsia Józsefné

Kutasiné Gyarmati Veronika

Boldogságóra-felső tagozat

Erős Lászlóné, Tiringer Tímea

Horváth Sándorné

 

OKTÓBER

Feladat, program

Felelősök

Állatok világnapja – október 4.

alsós tanítók

Tündikné Kiss Csilla

Munkaközösségi megbeszélése – alsó tagozat - október 5.

 

Hegedüs Csabáné

Megemlékezés az aradi vértanúkról- október 6.

Bogdán Edina

alsós osztályfőnökök

Fenntarthatósági Témahét– október 5-9.

Banyó Sándor

tanítók, szaktanárok

Szüreti projekt osztálykeretben – október 5-9.

osztályfőnökök

Az iskola termeinek, valamint közösségi tereinek virágosítása

Kutasiné Gyarmati Veronika

diákok, osztályfőnökök,

Földünkért világnap- október 20.

Banyó Sándor, osztályfőnökök

Kreatív alkotások készítése őszi termésekből – október 16-ig

osztályfőnökök

Védelembe vett területek takarítása – október 22-ig

osztályfőnökök

Ünnepi megemlékezés az 1956-os forradalomról és szabadságharcról felső tagozatos tanulóknak

 -október 22.

osztályfőnökök

 

Ünnepi megemlékezés az 1956-os forradalomról és szabadságharcról alsó tagozatos tanulóknak

 -október 22.

„a” osztályok osztálykeretben

„b” osztályok közös megemlékezés

alsós osztályfőnökök

1.osztály DIFER,  –október 30.

elsős osztályfőnökök

Földszinti faliújság elkészítése: - alsó tagozat

                                                       -felső tagozat

Banyó Piroska, Kolohné Balogh Ágnes

Bogdán Edina

Boldogságóra:-alsó tagozat

                         -felső tagozat

Maklári Ildikó

Banyó Sándor

Őszi szünet október 26-30.

 

 

NOVEMBER

Feladat, program

Felelősök

Történelmi verseny az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére- november 4.

Bogdán Edina

 Fábián Judit

Füstmentes nap – november 19.

Králik Ildikó

Nyelvi témahét az ÖKO jegyében,

faliújság készítése a nyelvi témahéthez kapcsolódóan-november 16-20.

Králik Ildikó

Európai Hulladékcsökkentési Hét

Banyó Sándor

Adventi koszorú állítása

Kutasiné Gyarmati Veronika

Környezettudatos adventi készülődés osztálykeretben

1.       gyertyagyújtás – november 27.

osztályfőnökök

Pályaválasztási szülői értekezlet digitális formában

Bogdán Edina

Madáretetők készítése, felújítása természetes anyagokból

Tündikné Kiss Csilla

Földszinti faliújság elkészítése:-alsó tagozat

                                                     -felső tagozat

Penczuné Borbély Mária, Pintérné Horváth Ildikó

Králik Ildikó

Boldogságóra:- alsó tagozat

                          -felső tagozat

Derékné Szabó Anikó

dr. Varjúné Juhász Mária

 

DECEMBER

Feladat, program

Felelősök

Környezettudatos adventi készülődés osztálykeretben

2.       gyertyagyújtás – december 4.

3.       gyertyagyújtás – december 11.

4.       gyertyagyújtás – december 18.

osztályfőnökök

Mikulás osztálykeretben-december 4.

osztályfőnökök

Nyolcadikosok jelentkezése a központi felvételi vizsgára-december 4.

Bogdán Edina

dr. Varjúné Juhász Mária

Tündikné Kiss Csilla

Luca búza ültetése-december 12.

osztályfőnökök

Földszinti faliújság elkészítése:-alsó tagozat

                                                     -felső tagozat

Tiringer Tímea, Erős Lászlóné

Banyó Sándor

Boldogságóra:- alsó tagozat

                          - felső tagozat

Banyó Piroska

Fábián Judit

Téli szünet – december 21 – 31.

 

 

 JANUÁR

Feladat, program

Felelősök

Munkaközösségi megbeszélések, nevelőtestületi értekezlet

Pintérné Horváth Ildikó

dr. Varjúné Juhász Mária

Hegedüs Csabáné

Netfit mérés-január 11-május 28.

Penczu Attila

Osztályozó értekezlet-január 22.

Pintérné Horváth Ildikó

Központi középiskolai felvételi vizsga -január 23.

Bogdán Edina

Borné Kovács Judit

dr. Varjúné Juhász Mária

Horváth Sándorné

Tündikné Kiss Csilla

Félévi bizonyítványok kiosztása-január 29.

osztályfőnökök

Földszinti faliújság elkészítése:-alsó tagozat

                                                     -felső tagozat

Mencigárné Schultz Marianna

Horváth Sándorné

Boldogságóra:-alsó tagozat

                         -felső tagozat

Mencigárné Schultz Marianna

Bogdán Edina

 

 

FEBRUÁR

Feladat, program

Felelősök

Vizes élőhelyek napja – február 2.

Tündikné Kiss Csilla

Tantestületi értekezlet: a féléves munka értékelése

Pintérné Horváth Ildikó

Komplex helyi levelezős verseny 1.fordulója/ matematika

1.o Tiringer Tímea

2.o Derékné Szabó Anikó

3.o Kolohné Balogh Ágnes

4.o Maklári Ildikó

Télűzés - Kiszebáb égetése – február 16.

Bogdán Edina

Banyó Sándor

Nyolcadikosok jelentkezése a középiskolákba- február 19.

Bogdán Edina

dr. Varjúné Juhász Mária

Tündikné Kiss Csilla

Emlékezés a kommunizmus áldozataira- február 25.

Bogdán Edina

 

Földszinti faliújság elkészítése:-alsó tagozat

                                                      -felső tagozat

Banyó Piroska, Kolohné Balogh Ágnes

dr. Varjúné Juhász Mária

Boldogságóra:- alsó tagozat

                          -felső tagozat

Penczuné Borbély Mária

Borné Kovács Judit

 

MÁRCIUS

Feladat, program

Felelősök

Pénz7 pénzügyi és vállalkozói témahét

 március 1-5.

dr. Varjúné Juhász Mária

Hegedűs Csabáné

Nemzetközi energiatakarékossági világnap március 6.

Banyó Sándor

Megemlékezés március 15-ről digitális formában

osztályfőnökök, magyartanárok

Víz világnapja – március 22.

Banyó Sándor

Kutasiné Gyarmati Veronika

Tündikné Kiss Csilla

Happy Hét – március 22-26.

Banyó Sándor

osztályfőnökök

Digitális témahét-március 22-26.

minden pedagógus

Földszinti faliújság elkészítése:-alsó tagozat

                                                      -felső tagozat

Penczuné Borbély Mária, Pintérné Horváth Ildikó

Bogdán Edina

Boldogságóra: -alsó tagozat

                          -felső tagozat

Hegedüs Csabáné

Penczu Attila

 

ÁPRILIS

Feladat, program

Felelősök

Tavaszi szünet – április 1-6.

 

Felsős munkaközösségi megbeszélés, nevelőtestületi értekezlet - április 12.

Pintérné Horváth Ildikó

dr. Varjúné Juhász Mária

Komplex helyi levelezős verseny 2.fordulója/ természetismeret

1.o Mogyorósi Ildikó

2.o Derékné Szabó Anikó

3.o Banyó Piroska

4.o Menczigárné Schultz Mariann

Tanka János Versmondó Verseny - április vége

magyartanárok

Megemlékezés a holokauszt áldozatairól- április 16.

Bogdán Edina

Tavaszi nagytakarítás – az iskola külső és belső tereinek megtisztítása

diákok, osztályfőnökök

Fenntarthatósági témahét- április 19 - 23.

Banyó Sándor

Tündikné Kiss Csilla

Föld napja témahét– április 19-23.

Banyó Sándor

Kutasiné Gyarmati Veronika

TeSzedd! akció

Banyó Sándor

Iskolai fizika verseny

Kutasiné Gyarmati Veronika

Átmenet alsó tagozatból felső tagozatba:

szaktantárgyi akadályverseny- április 21.

dr. Varjúné Juhász Mária

felsős szaktanárok

Angol ¨szépolvasó verseny¨ 5-6. osztályosoknak - április 27.

Králik Ildikó

Komplex helyi levelezős verseny 3.fordulója/ magyar

1.o Erős Lászlóné

2.o Penczuné Borbély Mária

3.o Hegedüs Csabáné

4.o Maklári Ildikó

Védelembe vett területek takarítása

felsős diákok, osztályfőnökök

Földszinti faliújság elkészítése:-alsó tagozat

                                                      -felső tagozat

Tiringer Tímea, Erős Lászlóné

Borné Kovács Judit

Boldogságóra:-alsó tagozat

                         -felső tagozat

Mogyorósi Ildikó

Kutasiné Gyarmati Veronika

 

 

MÁJUS

Feladat, program

Felelősök

Munkaközösségi megbeszélések, nevelőtestületi értekezlet - május 3.

Pintérné Horváth Ildikó

dr. Varjúné Juhász Mária

Hegedüs Csabáné

Angol ¨szépolvasó verseny¨ 5-6. osztályosoknak – május 4.

Králik Ildikó

Madarak és fák napja – május 10.

Tündikné Kiss Csilla

Kimeneti mérés a 6. és 8. évfolyamon a tanulók matematikai kompetenciájáról-május 10-14.

Horváth Sándorné

dr. Varjúné Juhász Mária

Országos kompetenciamérés idegen nyelvből -május 19.

Pintérné Horváth Ildikó

Penczu Attila

Országos kompetenciamérés-május 26.

Pintérné Horváth Ildikó

Penczu Attila

Kihívás napja- május 26.

     -KRESZ-teszt, közlekedési vetélkedő

     -Átmenet alsó tagozatból felső tagozatba:

      sportfoglalkozás 4. osztályosoknak

Banyó Sándor

Bor József Dezső

Penczu Attila

Kutasiné Gyarmati Veronika

Iskola udvarának virágosítása

Kutasiné Gyarmati Veronika

Földszinti faliújság elkészítése:-alsó tagozat

                                                      -felső tagozat

Mencigárné Schultz Marianna

Penczu Attila

Boldogságóra:-alsó tagozat

                         -felső tagozat

Kolohné Balogh Ágnes

Tündikné  Kis Csilla

 

JÚNIUS

Feladat, program

Felelősök

Környezetvédelmi világnap – június 5.

Banyó Sándor

Aba Sámuel Napokon természet közeli programok, tevékenységek-június 9-10.

Pintérné Horváth Ildikó

Hegedüs Csabáné

Dr. Varjúné Juhász Mária

osztályfőnökök

Ballagók fa/virág ültetése – június 11.

Pintérné Horváth Ildikó

Osztályozó értekezlet

Pintérné Horváth Ildikó

Végzősök búcsúztatása a környezetvédelem jegyében-június 12.

7. osztályos osztályfőnökök

Védelembe vett területek takarítása

osztályfőnökök

A nyári kertgondozás, udvargondozás megszervezése

Kutasiné Gyarmati Veronika

Szociometriai felmérés elkészítése, leadása

osztályfőnökök

Tanévzáró ünnepély

Bizonyítványosztás

Pintérné Horváth Ildikó

osztályfőnökök

Tanévzáró értekezlet

Pintérné Horváth Ildikó

Földszinti faliújság elkészítése:-alsó tagozat

                                                    – felső tagozat

Kolohné Balogh Ágnes

7. osztályos osztályfőnökök

Boldogságóra:-alsó tagozat

                        – felső tagozat

Pintérné Horváth Ildikó

dr. Varjúné Juhász Mária